Co nesmí ve filtraci chybět?
Možnost zaplavat si za teplých letních dnů v bazénu je pomalu k nezaplacení. A ještě dokonalejší to je tehdy, když člověku zmíněný bazén patří a on si ho tak může dopřávat kdykoliv a naprosto bez jakýchkoliv omezení. Venku je prostě horko, kdekdo je zbrocen potem a sotva se plouží, zatímco náš šťastlivec si vleze do vody a je v ní jako pověstná ryba ve vodě. Nic mu tu neschází.
Tedy nemělo by mu tam nic scházet. Jenže realita bohužel nejednou není právě taková, jaká by měla v ideálním případě být. A to proto, že voda v takovém bazénu nebývá vždy dokonale čistá.
I když sem majitel napustí čirou tekutinu, neuteče příliš času a vše se začne měnit k horšímu. A to třeba i výrazně horšímu. Něco sem napadá z okolního prostředí, něco sem zanese i sám koupající se člověk na svém těle, nelze zabránit ani průniku kdejakého mikroorganismu, jemuž dělá voda také dobře, a než se nadějeme, je bazén naplněn něčím, do čeho se zrovna vstupovat nechce.
Je to smutné, ale taková je realita. Ovšem naštěstí pouze v případech, kdy se majitelé o svůj bazén náležitě nestarají, protože se jim do toho třeba nechce nebo tomu nerozumí. A pokud d hrozí i u vás, že byste mohli být jedněmi z právě zmíněných majitelů bazénů, pojďme si raději připomenout, jak uchovat bazénovou vodu v čistotě.
Předně je zapotřebí mít spolehlivou filtraci. Protože ta je oním zařízením, které zbavuje vodu většiny toho, co v ní plave a co by ji dříve či později zkazilo. Do filtrace se voda z nádrže vhání, tady se pročistí a vrací se zase zpět. A tím, co v ní vodu pročistí, je písek do pískové filtrace, na němž se nečistoty zachycují. A aby se zachycovaly spolehlivě, musí být tento dokonalý, tedy se správně velkými zrny a ostrými hranami, na nichž nečistoty ulpívají.
Stačí si takový písek koupit a průběžně proplachovat a podle potřeby měnit a rázem je voda v bazénu o poznání čistší. A bazén použitelnější. A život jeho majitele záviděníhodnější.